K U C H N I A J A C H T O W A (2016). – 5. Gulasz wołowy pieczony w słoikach.

Dodany przez dnia sie 15, 2016 w Bez kategorii | 0 komentarzy

K U C H N I A J A C H T O W A (2016). – 5. Gulasz wołowy pieczony w słoikach.
K U C H N I A   J A C H T O W A  (2016). – 5. Gulasz wołowy  pieczony  w słoikach.

Kuchnia jachtowa. 5.Gulasz wołowy pieczony w słoikach.

Potrzebujemy:

- 1 kg mięsa wołowego na gulasz, umytego, osuszonego

i pokrojonego w kostkę,

- 2 cebule obrane, umyte i pokrojone w kostkę,

- 2 kolorowe papryki oczyszczone, umyte, i pokrojone w kostkę,

- 1op. pomidorów krojonych, bez skórki,

- 2 l naparu z przypraw ( ziele ang. ,liście laurowe, pieprz ziarnisty –czytaj: pulpeciki drobiowe pieczone w słoikach),

- sól, pieprz, cukier,

- olej do podsmażenia mięsa, cebuli i papryki,

- 7-8 półlitrowych, wyparzonych słoików z zakrętkami                      (patrz – konserwy mięsne pieczone w słoikach ).

Na rozgrzanym oleju podsmażamy mięso, a następnie przekładamy je do garnka. Na patelni z rozgrzanym olejem podsmażamy cebulę, dodajemy paprykę i pomidory. Chwilę dusimy i przekładamy wszystko do garnka z mięsem. Zalewamy gorącym naparem i doprawiamy solą, pieprzem i ew. cukrem. Dusimy 15 min.

Gotowy gulasz wkładamy do gorących słoików , zostawiając 3 cm wolnej przestrzeni. Brzegi słoików wycieramy sterylnymi gazikami, mocno dokręcamy zakrętki i wstawiamy do dużej blaszki do ciasta. Wlewamy wrzącą wodę do blaszki  do 1/3 dolnej wysokości słoików . Wstawiamy do nagrzanego do 180 C piekarnika. Pieczemy 1,5 godz. Słoiki  wyjmujemy  z piekarnika, dokręcamy i wkładamy  pod „kocyk” do  góry dnem i zostawiamy  do ostygnięcia (zwykle  przez  noc).Sprawdzamy zamknięcia słoików. Nie zamknięte wstawiamy do lodówki i zużywamy w pierwszej kolejności.

andy&eli

 

Zostaw komentarz

*